Блог РЦМК вчителів української мови та літератури Кам'янсько-Дніпровського району

Мово - Берегине, ніби поклик долі,

Моє натхнення, дум стрімкий політ.

Я йду із нею по життєвім полі,

Й не зраджу їй ніколи у житті


Доброго дня!
Завдячуємо, що Ви зацікавились нашим блогом.
Щиро раді, якщо розміщена інформація буде корисною для Вас.






понедельник, 14 мая 2012 г.

У білих шатах

     

 Вони завжди приходять удвох, у білих шатах, натхненні, красиві, рідні кожному Травень і День матері. Обоє - у білосніжному цвітінні вишень, яблунь, каштанів, тільки кучерява гілочка бузку і ніжний зелений листочок вносять свій ніжний веселковий відблиск.


   
        Хочеться зберегти і захистити цю травневу красу, як мріє це зробити для своєї дитини мама. І нічого, що дитина вже сама батько чи мама, вища, сильніша, освіченіша, вона для неї - дитя, найкраще у світі. Йому адресуються всі обереги, молитви й побажання жити щасливо.
    

          Так як дивиться на сина Богородиця, уміють дивитися тільки матері. Бо знають більше, ніж можуть сказати, роблять більше, ніж під силу, плачуть більше, ніж є сліз. Їхньому терпінню і прощенню немає меж. Великий дар материнства є випробуванням, радістю і вірою в те, що дитина житиме краще. От якби всі материнські мрії збувалися! Світ зміниться тоді, коли не сумуватимуть матері.

      
 Низький уклін тобі, БЕРЕГИНЕ!!!

     Дорогі читачі!
Нехай у ці перші травневі дні Вас зігріває не лише сонце, а й тепло сердець ваших рідних, мамині настанови і терпкий смак Перемоги!



 

1 комментарий:

  1. День Матері


    День Матері – це без сумніву велике свято. Можна навіть сказати, величне. У цей день, небо посміхається, коли похмуре, лагіднішає, коли сліпить сонцем. Цей день – особливий.

    Давайте глянемо на наших мам, бабусь, згадаємо, як колись вони сварили нас за розбиті коліна, червону губну помаду і такі завеликі туфлі на підборах, за вечірні гульки і невивчені уроки, за короткі спідниці і кофтини. А пам'ятаєте, як вони турбувалися про нас? - підганяли, коли ми кудись спізнювались, слухали, коли ніхто інший не хотів слухати, не спали ночами через наші хвороби, усміхались, навіть… коли боліло. Так, боліло.

    А де ж ця біль зараз? Скажете: «Зникла.» - а вона живе і тепер у їхніх серцях. Звісно, і наші бабусі, і наші матусі будуть берегти у серцях перші кроки тих, кого звали дітьми і онуками. Тих, кому віддавали найбільший і найкращий шматок чогось смачненького. Тих, від яких чекають телефонного дзвінка, візиту, доброго слова, склянки води і внуків-правнуків. От скажіть, скажіть тільки чесно, як часто ви телефонуєте батькам? «Та ми телефонуємо! Я вчора розказувала(-вав) про ціну моркви на базарі!» - о так, морква - це більш важливо, ніж добре слово. Хоча морква теж потребує уваги.

    Чому, ми зовсім не хочемо розуміти їх почуттів будучи, пробачте, зеленими невігласами, а розуміємо лише тоді, коли з’являються власні діти? Така ось правда життя. Досить таки цинічна, чи не так? Можливо, десь саме в цей момент, ваша матір чи бабця, сидить перед телевізором, дивлячись серіал (якийсь там нащадок «Санта Барбари»), і чекає… Чекає вашого дзвінка. І чомусь, такі прості і такі важливі слова подяки, ми не можемо навіть видавити із себе.

    За ночі Ви недоспані пробачте,
    За колючки пекучих слів-образ,
    За біль, тривогу, клопоти щоденні,
    Що завдаємо, рідні, Вам не раз.

    Дякуємо їм усім, якими б не були. Давайте ми будемо їм дякувати, бо життя таке швидкоплинне і гамірне, що «цінуємо, лише коли втрачаємо» стає не фразою, а способом життя.

    ОтветитьУдалить